Do Afriky, aneb za polární kruh

Nedává vám titulek smysl? Tak čtěte dále.
Menší děti z přírodovědného kroužku Bumblebees a ze školní družiny dostaly pozvánku na výpravu do Afrického muzea v Holčovicích – Jelení. Majitel, pan Čížek, pro nás dokonce poslal (a zaplatil) minibus. Cestu jsme si krátili poznáváním zvířecích zvuků až do té doby, než nás zastavila ledovka na silnici. Autobus nemohl dále ani zpět, silnice jako sklo, kolem jen závěje a v autobuse 19 dětí. A myslíte, že se někdo bál, nadával nebo se nudil? Ne, dvě hodiny se děti skvěle bavily. Hrály hry, zpívaly, svačily a nakonec nás zachránilo DVD se Saxanou a vzápětí sypači.
A té Afriky jsme se také dočkaly. Z množství a různorodosti vycpanin zvířat nás přecházel zrak. Modely zvířat nás překvapily svou velikostí, proporcemi i zachycením v různých situacích.
Je to jiný zážitek než z obrázků nebo z televize. Muzeum určitě stojí za vidění a prohlídku s průvodkyní paní Janou Blaťákovou, která nás zásobila zajímavostmi, zodpovídala dotazy a nakonec nás naučila africký tanec. Pro zpoždění už bohužel nezbyl čas k dalším aktivitám, které měla pro nás nachystané. V létě je možné se projít kolem ohrad, ve kterých chovají živá zvířata, např. jeleny, prasata, lamy, čtyřrohé ovce, buvoly, koně apod. Budeme se tam muset ještě někdy vrátit.

Za Čmeláky Iva