Kroužky: Přírodověda a Myslivost – Astronomie

 

Náš spolek umožňuje návštěvu kroužků v obci Zátor. Máme k dispozici enviromentální učebnu (klubovnu), která se nachází v budově bývalé školní jídelny a terénní stanici (čmelín) nad vlakovým nádražím. Vaše dítě se v přírodovědném kroužku seznámí s botanikou, geologií, zoologií, ochranou přírody, tradicemi myslivosti, kynologii a spoustou dalších her, zajímavostí a víkendových výprav do přírody či pobytu na terénní stanici spojené s pozorováním zvěře a přírody okolo. Menší děti mají setkání odděleně pro efektivnější výuku. V astronomickém kroužku se zaměříme na vesmír, základní informace o nejlépe pozorovatelných planetách, hvězdách a souhvězdích letní i zimní oblohy, amatérská pozorování s našimi dalekohledy, návštěva planetária a spřátelených hvězdáren. .

Vedoucí kroužku Přírodověda a myslivost: Kamil Krmášek, Ivanka Kmínková, Jana Blaťáková                                    Na činnost kroužku je vybírán příspěvek 400 Kč na pololetí

Vedoucí kroužku Astronomie: Kamil Krmášek                                                                                                                                Na činnost kroužku je vybírán příspěvek 300 Kč na pololetí                                                                       

Vedoucí kroužku Přírodověda pro MŠ – Předškoláci : Kamil Krmášek                                                                                   Na činnost kroužku je vybírán  příspěvek 300 Kč na školní rok.

Číslo účtu: 2300453692/2010 vs:121

Organizace pro školní rok 2022/2023: aktualizace 28.4.2023 

  • Přírodověda předškoláci / každé druhé pondělí v měsíci 15.30 – 17.30/ – viz harmonogram dole
  • Přírodověda a myslivost – 1.-9. třída / každou středu 16.00-18.00/ rozdělení skupin níže
  • Astronomický kroužek/ každé úterý 17.00 – 18.00/

Harmonogram kroužku přírodověda a myslivost

Myslivost – budeme se připravovat na ZST zájemci o účast v soutěži se budou školit v průběhu roku s Janou.

Srnčí trofej na Zámku v Bruntále 3.6.2023 – hlaste se k reprezentaci našeho kroužku!!!

 

Přihlášení pro školní rok 2022/2023

První pololetí: Kuba, Vojta, Daniel, Vašek, Jolča, Ondra, Kristýnka Ch., Sára, Ela, František, Kristýnka H., Samuel, Nikolka, Jan K, Míša S., Karolína, Tom, Šimon, Zdenka, Jindra, Matěj.

Druhé pololetí: Kuba, Vojta, Daniel, Vašek, Jolča, Ondra, Ela, František, Samuel, Nikolka, Jan K, Míša S., Šimon, Zdenka, Jindra, Matěj. 

Další informace o akcích a termíny kroužků najdete v našem Kalendáři akcí a taky v  google kalendáři stačí si upravit upozornění a přihlásit se k odběru našeho kalendáře Bumblebees.

 

Harmonogram a náplň činnosti MŠ Předškoláci – Sluníčka:

10. října Hra v terénu – poznej plody přírody
14.listopadu Stromy a keře, Mimikry
12.prosince Naše sovy
9.ledna Jak žijí zvířata, pobytová znamení, stopy
13.února Kameny a nerosty, mikroskopování
13.března Houby a mechy
10.dubna Rostliny na louce, hry v přírodě – zrušeno
15.května Hmyz a jeho svět, procházka se sítěmi
12. června Voda – život v řece Opavě a v rybníku u lesa (gumáky či boty do vody)