1. Výlet na Ostroh 527,5 m.n.m

 

Přinášíme tip na výlet, pokud máte rádi výhled do krajiny můžeme doporučit 🙂 výhled zaručen na horní Zátor, trochu z jiného pohledu a výhled na Milotice nad Opavou a vrchem Velký Tetřev 673,7 m.n.m. Vrchol tvoří i nádherné skalky s přítomnými lišejníky a nádherné bludné kořeny obrostlé lišejníky, jaké nikde jinde v okolí nenajdete! Jděte se podívat, stojí to za to !

Skály

SAM_2736 SAM_2734 SAM_2739

Na vrcholu

SAM_2755 SAM_2729 SAM_2727

Bludné kořeny

SAM_2760 SAM_2745 SAM_2748 SAM_2743

Večerní nálada a výhledy

SAM_2724 SAM_2725 SAM_2761 SAM_2763

 

 

3. Výlet ke kočičímu zubu

Už jste někdy slyšeli v Zátoru o zubu, vlastně kočičím zubu?? Před lety jsme s dětmi objevili za Čmelínem v lesním ostrůvku kámen zasazený do země tak, že připomíná zub. A od té doby jsme říkali, jdeme se projít k zubu 😊. Když jsem sestavoval tuto mapku, nějak mi ten lesní ostrůvek připomíná sedící kočku. Co si o tom myslíte? Vám také?

V každém případě je to pohodový mini výlet, kdo kočičí zub najde, může se odměnit nějakou malou pozorností, která je ukryta ve schránce přímo u něj. Zpáteční cestou se můžete zastavit na Čmelíně a vychutnat si krásný výhled na naši obec, pokud budete mít štěstí, tak v dáli zahlédnete i Praděd. Spousta ohnišť u chaty přímo vybízí k opečení špekáčku, ten si však musíte již předem zabalit do batůžku!

 

Tak příjemnou procházku přeje Kamil a Čmeláci

2. Výlet na Havranov 574 m.n.m

 

Další tip na výlet, tentokrát do nedalekého Havranova 574 m.n.m

Ideální je jet vlakem ze Zátoru do Milotic nad Opavou a odtud se vydat po zelené turistické značce až k přístřešku na Havranově (1,5km)

 přístřešek poskytne vhodný azyl pro piknik ,kousek od přístřešku se nachází nově restaurovaný kříž z roku 1910 (restauroval pan Tomáš Křivý ze Zátoru).

 můžete zde výlet zakončit a vrátit se od kříže cestou přes les a louky rovnou na horní část obce Zátor, cestou potkáte krásné výhledy a stromy – cca 1,5 km.

 nebo pokračovat ještě dál 

ke studánce která je od přístřešku vzdálená 1,3 km. Celková délka i s navštívením studánky je 7 km.

Zde odkaz na naplánovanou trasu na Mapy. cz -nutno zkopírovat do vyhledávače 🙂

https://mapy.cz/s/3oMKX