Poznávací zajezd po minerálních pramenech a studánkach našeho kraje

Na světový den vody (dne 22.3.2015) naše sdružení uspořádalo zájezd po minerálních studánkách a pramenech našeho kraje. Navštívili jsme všelijaké vody, ať už minerální, zázračné i vodní plochy.

Trasa zájezdu: Krnov → Zátor (kyselka) → Lichnov (kyselka) → Sosonová (Anina studánka) → Svobodné Heřmanice (Šifra) → Mladecko (zaniklá kyselka – odběr vzorku) → Lhotka u Litultovic (kyselka Jordán) → Kružberk (prohlídka hráze) → Panna Maria ve skále (záz. pramen) → Ondrášov (pramen Ondrášovka) → Dvorce (kašna s Neptunem)

Programová náplň byla velice pestrá. Téměř na každé zastávce jsme se věnovali nějaké zážitkové aktivitě pro všechny věkové skupiny. U Aniny studánky jsme výtvarně čarovali s modrými bublinami a soutěžili v běhu s vodou. Na Šifrách jsme výtvarně tvořili – rytí obrázku vodního biotopu do břidlice. Na Kružberku jsme se zúčastnili prohlídky hráze a podzemí přehrady. Ve Spálovském Mlýně jsme po obědě degustovali chuť kávy z jednotlivých přivezených vzorků kyselek a pramenů. Zvítězil pramen Jordán. U Ondrášovky jsme závodili v pití kyselky na čas. Ve Dvorci jsme udělali společnou fotografii. Všichni účastnici byli spokojeni. Jako suvenýr si každý jako upomínku odnesl borovou vodu od Aniny studánky.